RİBON ÇEŞİTLERİ

Etiket hammaddesi ile uyumlu olarak en iyi baskı kalitesini alabilmek için Wax, Wax Resin, Resin ve renkli olmak üzere termal transfer ribon seçeneklerimiz mevcuttur.


Ribon çeşitleri ve özellikleri


ribon

Hammadde

Ribon Özellikleri

Wax

Genel amaçlı ekonomik termal transfer ribonudur. Tavsiye edilen kağıt türleri; kuşe, vellum, termal transfer karton, kuşe kartondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde (4 puntonun üstünde) mükemmel baskı kalitesi verir. Baskı sıcaklığı 65ºC olup, baskı hızı 300mm/sn.'dir.

Wax Resin

Polietilen, polipropilen, Data PE gibi sentetik malzemelerde kimyasal ve dış şartlara dayanıklı baskı sağlar. Alkol testinde çıkar.Baskı sıcaklığı 75ºC olup, baskı hızı 250mm/sn.'dir.

Resin

Silvermat, Whitemat, Glosswhite, Care Label (Japon Akmaz) kağıt ve bez etiketlere baskı amaçlı kullanılır. Kimyasallara karşı maksimum dayanıklı ve dirençlidir. Ekstra keskin ve koyu baskı kalitesi vardır. Alkol testinde çıkmaz. Baskı sıcaklığı 80ºC olup, baskı hızı 200mm/sn.'dir.

Renkli

Wax, Wax/Resin ve Resin çeşitleri bulunur. Stoklamada kod izleme, tanımlamada kolaylık yaratır.