Plastik Bazlı (Ribonlu Baskı)

plastik-bazli-ribonlu-baski-etiket

Hammadde

Etiket Hammadde Özellikleri ve Genel Kullanım Alanları

Opak Polietilen (PE)

Esnek bir malzemedir, akış yönünde yırtılır, diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmez, genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Şeffaf Polietilen (PE)

Yüzeyi şeffaf olup, esnek bir malzemedir, akış yönünde yırtılır, diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmez, genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Opak Polipropilen (PP)

Sert bir etiket malzemesidir. Esnemez, kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kuyum, optik, kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Şeffaf Polipropilen (PP)

Yüzeyi şeffaf olup, sert bir etiket malzemesidir. Esnemez, kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Data PE

Yüzeyi mat ve pürüzsüz sert bir malzemedir. Esnemez ve kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Yapışkanı özel üretim olup deniz suyunda bile bir(1) ay çözülmeme garantisi vardır. Kimya ve ağaç sanayinde ağırlıklı kullanım alanı vardır.

Metalize Plastik Kağıtlar

Üst yüzeyi metalik gri veya altın yaldız boya ile boyanmıştır. Yüzeyi parlak ve yırtılmayan bir etiket hammaddesidir. Genellikle sanayi etiketlerinde kullanılır.

Silwermat

Sıcak ve soğuğa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi gri renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaş etiketleri için kullanılır.

Örtücü

Sıcağa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi beyaz renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaş, kuyumcu ve beyaz eşya üreticilerinin tercih ettiği bir etiket hammaddesidir.

Glosswhite

White mat malzemeden tek farkı soğuğa dayanıklı olmasıdır.

Mat Polietilen (PE)

Esnek bir malzemedir. Yüzeyi mattır. Akış yönünde yırtılır. Diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Mat Polipropilen (PP)

Sert bir malzemedir. Yüzeyi mattır. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanılır.

Güvenlik Etiketi (Kırılgan)

Özel bir etiket hammaddesi olup yapıştığı yüzeyden çıkarılmaya çalışıldığında küçük parçalar halinde dağılan etiketidir. Genellikle bilgisayar kasalarında ve teknik amaçlı tamir edilen ürünlerin garantilerini takip etme amaçlı kullanılan bir etiket hammaddesidir.

Güvenlik Etiketi ( VOID )

Sert bir malzemedir. Yüzeyi parlaktır. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Sudan ve nemden etkilenmez. Yapıştırıldığı yüzeyden sökülürse yapıştırıldığı yerde VOID "Geçersiz" yazısı bırakır. Böylece etiketin söküldüğü anlaşılır. Genel kullanım alanları Bilgisayar, elektronik cihaz satışı ve tamiri yapan firmalardır.

Filmictyre

Fastyre gibi yapışkanlık derecesi çok yüksektir. Sert bir malzemedir. Esnemez, kolay kolay yırtılmaz. Isıya ve ışığa dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez. Genellikle lastik üreticileri, çuval üreticileri, mermer ve ağır metal sektörlerinde de kullanılır.

PVC

Dayanıklı plastik etiket hammaddesidir. Farklı kalınlıklarda bulunmaktadır. Genel olarak elektrik sektöründe kullanılmaktadır.