Termal (Ribonsuz Baskı)

temal-ribonsuz-baski-etiket

Hammadde

Etiket Hammadde Özellikleri ve Genel Kullanım Alanları

Eko Termal

Yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmayan etiket çeşididir. Nem alkol, ışık ve ısıya karşı duyarlı olup bu çeşit dış etkenlere maruz kaldığında kendi kendine kararır. Dolayısı ile hızlı tüketilen ürünlerde kullanılır.

Semi Termal

Üst yüzeyde koruyucu tabaka vardır. Ekonomik termal’e göre dayanıklılık süresi daha fazladır. Nem alkol, ışık ve ısıya karşı duyarlı olup kendi kendine kararma özelliğine sahiptir. Dolayısı ile hızlı tüketilen ürünlerde kullanılır.

Lamine Termal

Kağıdın her iki yüzeyinde koruyucu tabaka vardır. Ekonomik ve semi termal’e göre dayanıklılık süresi daha fazladır. Nem, alkol, ışık ve ısıya karşı duyarlı olup kendi kendine kararma özelliğine sahiptir.  Raf ömrü uzun olan ürünlerde kullanılır.

Lamine Termal Deepfreez (Dipfriz)

Etiket kağıdının her iki yüzeyinde de koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Bu koruyucu tabaka ve kullanılan özel yapışkan sayesinde etiketin soğuğa karşı dayanma süresi artmaktadır. Genellikle derin dondurucuya girecek olan ürünlerde kullanılmaktadır.

Termal Karton

Üst yüzeyi koruyucu tabaka ile lamine edilmiştir. Yapışkan özelliği yoktur. Genellikle tekstil sektöründe kullanılan ve çeşitli gramajlarda bulunan bir etiket hammaddesidir.

Termal Yem

Yırtılmayan, üzerine basılan bilgilerin silinmediği termal hammaddedir. Yem sektöründe çuval üzerine dikilerek kullanılır.
www.termalyemetiketi.com