Termal Transfer (Ribonlu Baskı)

temal-transfer-ribonlu-baski-etiket

Hammadde

Etiket Hammadde Özellikleri ve Genel Kullanım Alanları

Vellum

Pütürlü bir zemine sahip olup yüzeyi mat olduğu için ribon baskıyı daha net almış gibi görünür, üst yüzeyinde çukurluklar vardır.

Kuşe

Üst yüzeyi parlak ve pürüzsüz ve çukurluk içermeyen etiket maddesidir. Kullanım alanı geniştir.

Farma

İnce ve düşük gramajlı kuşe özelliği taşır. İnce olması nedeniyle esnektir. Genellikle sakız etiketlerinde ve ilaç endüstrisinde kullanılır.

Chromolux

Üst yüzeyi kuşe den daha parlak ve pürüzsüzdür. Çukurluk yoktur. Ribbon baskısı için uygun etiket hammaddesidir.

Floresan (Turuncu, yeşil, sarı, kırmızı, mavi vb)

Zemini floresan boya ile yurtdışından boyanmış halde gelir. Yüzeyi mat ve yırtılan bir etiket hammaddesidir.

Gold Kuşe, Metalik Kuşe

Yapışkanlı yüzeyi metalik gri veya altın yaldız ile boyanmış, yüzeyi mat ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Genellikle tekstil sektöründe kartela etiketi olarak,  içecek ve madeni yağ sektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir.

Fastyre

Yapışkanlı yüzeyi metalik gri ile boyanmış, üst yüzeyi vellum veya kuşe kağıtla kaplanan, yırtılan bir etiket hammaddesidir. Piyasada çuval veya lastik etiketi olarak da bilinir. Genellikle tekstil sektöründe kartela etiketi olarak da kullanılır.

Örtücü

Yapışkanlı yüzeyi siyah veya mavi boya  ile boyanmış, üst yüzeyi vellum veya kuşe kağıtla kaplanan, yırtılan bir etiket hammaddesidir. Yanlış yazılan yüzeyleri kapatmak için kullanılır.

Çift Katlı (Sandwich )

Üst kağıt ile taşıyıcı kağıt (pergamin) arasında çift tarafı yapışkanlı bir kağıt daha bulunur. Genelde parçalı etiket üretiminde kullanılır. Firma birden çok etiketi farklı yerlere yapıştırmak için kullanır. Genel olarak medikal ve kozmetik sektöründe kullanılır.